Věděli jste?

Podle § 102 odst. 6 zákoníku práce je zaměstnavatel povinen nejen přijmout opatření pro případ mimořádné události, ale také potřebný počet zaměstnanců, kteří organizují poskytnutí první pomoci. Ve vyhlášce č. 79/2013 Sb. je uvedeno, že k poradenským činnostem lékaře pracovnělékařských služeb patří činnosti spočívající v provádění školení zaměstnanců určených zaměstnavatelem v první pomoci a zpracování návrhu vybavení pracoviště prostředky pro poskytování první pomoci pro zaměstnavatele. To však neznamená, že by zaměstnavatel nemohl školení 1. pomoci zajistit například u organizace, která pořádá kurzy 1. pomoci. Zde je ale účelná spolupráce poskytovatele pracovnělékařských služeb s externím školitelem, aby školení bylo zaměřeno nejen na poskytování základní první pomoci, ale i na první pomoc související s výskytem konkrétních rizikových faktorů na pracovištích.

Nabízíme

Provádíme kurzy pro celé ČR. 

Poptávkový formulář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.